Skvělé zakončení anglického týdne

DP „A“ – FK ÚJEZD nad LESY „B“ 5:0 (3:0)

Pokud jsme nechtěli dvě důležité výhry s velmi silnými soupeři zahodit do kanálu, pak jsme museli tyto potvrdit domácí výhrou. Úvod však drhnul… Více o zápase – vstup „celý článek“

Tentokrát vám k počtení přidáváme i fotogalerii naší dvorní fotografky Míše madam Kelly. Najdete jí na níže přiloženém linku:

Příští zápas hrajeme v neděli 13.10. od 16:00 hod, kdy zajíždíme na hřiště týmu: SPARTAK HRDLOŘEZY

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 2´ hosté zahrávají trestný kop přetaženým centrem na zadní tyč, na který naskakuje Kohout, ale Grůša jeho hlavičku vyráží na roh. Signalizace pomezního však mění verdikt z rohu na odkop od branky
  • 3´Pour posílá centr do vápna, kam nabíhá Žárský, ale na míč hlavou nedosáhne. Váže pohybem dva hráče a tím uvolňuje za ním postaveného Lexu. Jeho zpětná klička a následné přihrávka je však zachycena obranou hostí
  • 15´po faulu na pronikajícího Poura zahrává Lexa jen do zdi. Od té se odrazí k Pourovi na velké vápno, kde posílá krásný volej Pour. Boužel jen těsně nad břevno
  • čtenář si všimne, dlouhé pauzy, mezi důležitými momenty. Ano! Soupeř byl od úvodu slabší v držení míče, my se nedokázali přes něj dostat. Někdy zbytečné přihrávky vzduchem, někdy pomalý pohyb (míněno míče) a dlouhé předržení míče na kopačce, jindy kazíme jednoduché přihrávky. Byla to drtivá dominance, ale bez efektu a nápady jsme si často zabíjeli sami špatnou přihrávkou, nebo jsme chtěli řešit individuálně., Naštěstí nedošlo k přizpůsobení se soupeři a uvolňující branka se blížila
  • 18´Po pěkné kombinační akci nás soupeř zastavuje za cenu rohu. Ten zahráváme na přední tyč, kde se od obránce odrazí k Tomáškovi. Ten orazítkuje tyč a k míči má nejblíže Verner, jenž posune na zcela volného Žárského, který se chce kličkou zbavit dostupujícího obránce. Nedaří se a míč je v autu. Opět tlačíme v kombinaci na soupeře a je tu třetí roh v krátkém sledu. Přetažený centr najde Žárského, který vrací míč do malého vápna, ale nenajde žádného spoluhráče
  • 21´Vinař zahrává trestný kop na Žárského, jehož volej vyráží golman Pecho. Pohotový Verner je blízko dorážky na malém vápně, ale při dorážce fauluje obránce.
  • 24´Už se blížíme k brance… Pour vstupuje do vápna a z malého vápna zkouší prostřelit Pecha, ten skvělým zákrokem chytá! Bude to opět naše černá můra zápasu, kdy jej nedokážeme prostřelit…? Je velká škoda, že Pour nevolí zpětnou přihrávku na vedle sebe zcela volného Fialu, který by uklízel do prázdné branky… Za malou chvíli se vykoupí branku
  • 29´změna stavu utkání 1:0 dlouhý nákop od Baláže ustojí Žárský a i s faulem (rozhodčí citlivě ponechá výhodu) dokáže v hlavičkovém souboji přepustit míč za sebe na Svěráka, který na hranici vápna dělá z obránce hadr a narýsuje vedle sebe přihrávku na nabíhajícího Tomáška. Jeho střela je gólová a už zvedáme ruce… Ne, tak chvilková gesta zmaru mění na salvu radosti Pour, který doráží míč do sítě.
  • Prokletí „neprůstřelný Pecho“ je zlomené a za chvíli tomu přidáme ještě i pečeť v podobě druhé branky
  • 31´změna stavu utkání 2:0 Pour vysune do strany Žárského, který po vstupu do vápna nezištně opětuje zpět na zcela volného Poura, pro nějž není problém s jistotou poslat míč do sítě
  • 33´Žárský vyzve svou další přihrávkou k další brance. Tentokrát Vinaře, ale jeho střela pravačkou je jen slabé plácnutí do míče
  • 34´Svěrák se individuálně prosadí do vápna a pálí z úhlu na branku. Pecho míč vyráží na roh. Ten zahráváme nakrátko a Lexa z rohu velkého vápna svou střelou avizuje gólové nebezpečí. Tentokrát neproměněné
  • 36´změna stavu utkání 3:0 Vinař u rohového praporku kombinuje s Lexou, Svěrák svým skvělým pohybem do vápna naváže dva protihráče a uvolní tak cestu pro Lexu. Jeho střelu tečuje dostupující protihráč Vlk, který tečí změní směr míče a ten končí v síti za zády bezmocného Pecha
  • 39´po pěkné kombinaci Neuberg najde ve vápně Poura, ale jeho hlavička je sice přesná, ale jako vysypána z bábiny nůše
  • 44´trestný kop hostů odvracíme a přihrávkou hledáme Žárského na polovině hřiště. Ten po pár metrech osamoceného postupu volí dlouhý lob ze 40 m, který těsně mine branku. Škoda, někdy stačí málo a jsi oslavován za krásný nesmysl. Tady k tomu scházely centimetry

Ač jsme ve vedení, tak o poločasové přestávce musíme zdůraznit jak vést zápas, abychom neměli „hluchá“ místa jako v úvodní dvacetiminutovce. A hráči zlepšený výkon potvrdí brankou jen o chvíli po úvodním hvizdu druhého poločasu

• 47´změna stavu utkání 4:0 po klidné fotbalové, oku lahodící kombinační akci u rohu velkého vápna vysuneme předfinální přihrávku pro Poura, na jehož následnou přízemní přihrávku nabíhá na přední tyč Žárský a míč jen lehce protečuje a ten skončí v síti počtvrté
  • 50´Žárský filtruje obranu ve prospěch Tomáška, který ve vápně dělá kličku Pechovi. Je rukou podražen, ale souboj ustojí a míč posílá jen do boční sítě. Bohužel ustát 65´souboj jej stálo branku a penalta se také logicky a správně nepíská…
  • 59´velká ztráta… Žárský musí odstoupit pro svalové zranění, které si vyžádá delší čas na léčení. Takže máme ve stavu zraněných již tři hráče spolu s Hosnedlem a Šamšou jde na vynucenou pauzu rozstřílený a s chutí hrající Žárský.
  • 65´Pourův centr trefuje za hranicí vápna z voleje Cicala. Branku zatím netrefuje
  • 66´osvědčená spolupráce z minulého zápasu málem opět zafungovala. Cicala se ocitne na hranici vápna a posílá křížnou střelo/přihrávku, kterou v malém vápně dobíhá Rakušan. Avšak na gólovou dorážku už nedosáhne
  • 67´změna stavu 5:0 utkání Svěrák geniální průnikovou přihrávkou najde Cicalu, jenž po vstupu do vápna zachová klid a křížným obstřelem nedává Pechovi šanci!
  • 71´Pour získá míč a navede si jej až na hranici odkud pálí na branku. Míč doslova líže brankovou konstrukci. Škoda, že nevolil přihrávku na zcela volného Svěráka, který by již vstupoval osamocený do vápna
  • 72´Svěrák centrem do vápna hledá Velíška, ale ten v sevření obránců nedokáže vystřelit
  • 73´Lexa přetaženým centrem najde Rakušana, jehož volej končí na boční síti
  • 80´Pour přihrávkou za obranu rozeběhne Cicalu, centr a naběhnutý Svěrák dělovou hlavičkou těsně mine horní roh újezdské branky.
  • 87´přihrávka za obranu, Cicala si zabíhá za obranu, ale tentokrát je na rozdíl od páté branky Pecho pozorný a vysoko před vápnem míč před naším hráčem důrazně odkopne

Nula vzadu, pět branek v síti soupeře, tři navléknuté korálky. Co více si přát? Zajisté tam bylo co vytknout, ale hráčům i patří velký dík nejen za tento zvládnutý zápas, ale i za super výkon v tomto anglickém týdnu, kterým jsme se posunuli na druhé místo v tabulce. POZOR, sebevědomí nesmí přerůst v nezdravou bohorovnost a pokora musí být ke každému soupeři.

DP „A“ – ÚJEZD nad LESEM „B“ 5:0 (3:0)

střídání, branky, karty
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty4
29´na 1:0 L. Pour
31´na 2:0 L. Pour
36´na 3:0 P. Lexa
46´na 4:0 J. Žárský
67´na 5:0 M. Cicala
Lukáš POUR58´ M. Rakušan (★★★½) za D. Vinař
59´ M. Cicala (★★★★★) za J. Žárský
59´ M. Velíšek (★★★½) za A. Tomášek
59´ J. Šťastný (★★★★) za D. Verner
69´ M. Kučera (★★★★) za V. Neuberg