Zalekli jsme se vedení?

ČECHIE DUBEČ – DP „A“ 3:1 (3:1)

Asi jsme se zalekli vedení, kterého jsme záhy dosáhli. Vlastními chybami jsme se o něj ještě v prvním poločase připravili. Více o zápase – vstup „celý článek“

Je tu citelná ztráta, protože do zápasu nemohou nastoupit Lexa (dovolená) a Neuberg (nemoc) a tak obrana doznala výraznějších změn

Příští mistrovský zápas sehrajeme v sobotu 27.4., od 17:00 hod, kdy na domácím hřišti hostíme ÚJEZD PRAHA 4 „B“

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 2´od úvodu jsme aktivní a Pour rozjíždí akci navedením míče přes střed a kolmicí pro naběhnutého Tomáška. Míč sice pokryje obránce, ale Adam jej u rohového praporku při pressingu opětovně získá a vstupuje do vápna. Přihrávkou najde Rowa, jehož střelu však chytá golman Brožek míč chytá
  • 3´změna stavu utkání 0:1 pronikající Tomášek adresuje přihrávku na Svěráka, který po vstupu do vápna křížnou přízemní střelou posílá náš tým do vedení!
  • 4´domácí nás vykombinují a tváří v tvář Hájkovi ve vápně však selžou. Dan skvělým zákrokem míč vyráží na roh. Ten následně odvrací Baláž
  • 6´změna stavu utkání 1:1 naše vedení netrvá dlouho. Šťastný ztratí míč ve výjezdu. To by ještě nevadilo, ale následně nechá svého protihráče volně za zády vstoupit do vápna… Střelu Hájek skvělým zákrokem vyráží, na další dorážkou Tylšara je už naše obrana a golman Hájek překonaný.
  • 8´nebezpečný rohový kop domácích, ptotečovaný míč na přední tyči jde těsně nad břevno naší branky
  • 20´změna stavu utkání 2:1 jsme pod tlakem, ze které pramení další rohový kop. Ten odvrací Cicala na další roh. Následně pak Hájek opět dokáže vyrazit mimo nebezpečí. Nebezpečí trvá a Baláž odhlavičkuje na další roh. Ten už ubránit nedokážeme. Cicala je na přední tyči mimo dosah míče, Hájek se přes těla protihráčů nedostane k míč a Baláž si míč směřující na přední tyč sám srazí zády do branky. Bohužel souborem chyb v jeden okamžik jsme soupeři zabalili dárek v podobě vlastní branky…
  • 27´a je tu další poplach v našem vápně. Tentokrát míč po zahraném rohu vyráží vyběhnutý Hájek.
  • 28´ Šťastný ztrácí míč ve výjezdu, tenisovou terminologii by se řeklo nevynucenou chybou a já doplním naprosto zbytečnou. Soupeř v přečíslení vstupuje do vápna a Hájek na dvakrát skvělým zákrokem chytá 100 % šanci domácích.
  • 33´trestný kop Svěráka vypadne ze souboje a na míči je první Tomášek. Tedy mohl by být, kdyby se nezalekl a nezastavil. Golman, který ve výběhu zaváhal dal Adamovi šanci dorazit míč, ale naše váhání nakoplo golmana Brožka a ten na podruhé si pro míč již došel
  • 35´brejková situace domácích dvou proti dvěma zastavuje skvělým zákrokem Hosnedl
  • 37´změna stavu utkání 3:1 Row lacino ztrácí míč ve výjezdu, hosté nás v přečíslení dvěma přihrávkami rozeberou a Tylšar v jeho závěru si ze dvou hráčů na vápně udělá hadr a s jistotou proměňuje střelou k tyči
  • 39´Svěrák skvělým výpadem se dostane až k vápnu soupeře, kde od brankové lajny adresuje finální přihrávku do malého vápna. Ona je to spíše střela z úhlu, ale jedno je jisté, dubečský golman míč chytá…
  • 42´na nádherný Pourův centr nabíhá Tomášek a protečovaný míč jen těsně mine dubečskou branku

Hloupými chybami jsme vrátili do sedla soupeře a my musíme opět hledat cestu, jak zvrátit nepříznivý stav. Soupeř nám k tomu i pomáhám, protože není důrazný a důsledný v napadání. Jako by se jim ztráceli síly, nebo neměli chuť nás více ztrestat. O to snazší by měla být cesta k opanování míče a hledání cesty k zakončení

• 47´ Pour zahrává rohový kop, na který nabíhá Cicala, ale jeho hlavička je sražena na další roh. Ten už bezpečně odvrací domácí obrana
  • 49´Svěrák vyzve Velíška k výpadu po křídle, zpětná zasekávačka a centr. Obrana ve skluzu ukopává na roh. Ten opět nedokážeme přetavit ani ve střelu na branku
  • 55´domácí se nám dostanou od rohového praporku do vápna, přihrávka do malého vápna, kde už po dorážce domácí zvedají ruce, ale čarující Hájek chytá reflexivním zákrokem „nesmysl“ a drží naše naděje
  • 58´ dva rohové kopy domácích odvracíme, ale jako u každého jejich rohu je to s velkou námahou
  • 73´Tomášek uniká po křídle a adresuje křížnou střelou / přihrávkou míč, kdy na zadní tyči nabíhá Velíšek, ale ten nedokáže míč usměrnit do sítě. Dílem toho, že je o zlomek vteřiny pozdě na míči a dílem, že na jinak ideálním kulečníkovém terénu skočí míč na drnu a odcestuje do zámezí
  • 79´trestný kop domácích vyráží Hájek míč letící pod břevno jeho svatyně
  • 87´Hosnedl projel soupeřovými řadami z pozice stopera až po vápno, kde si míč narazí a na hranici velkého vápna chce pálit. Bohužel už ale v záklonu a nestabilním postavení do míče jen plácne. Škoda tohoto individuálního průniku

Ve druhém poločase jsme byli dominantní na míči, ale jen po vápno. Soupeř nám to opět umožnil nedůrazem, slabším napadáním a dostatečným prostorem, který nám poskytli svou hrou. My však se asi bojíme obléhání soupeře a zmatkujeme, nejsme klidní na míč, v poslední fázi volíme špatná řešení, nejdeme do individuálního průniku, do kombinace na malém prostoru, prostě jsme si zápas ztratili sami a snad vše napravíme na domácím hřišti

střídání, branky, karty
13´na 1:1 D. Svěrák

Daniel Svěrák 46´ M. Velíšek (★★★) za J.W.Row
66´ R. Bárta (★★★) za D. Svěrák
77´J. Vycpálek (★★★) za A. Tomášek
85´F. Fiala (★★★) za M. Cicala