9 zápasů jsme čekali na výhru s Pragovkou

DP „A“ – TJ PRAGA 3:2 (1:2)

Nezlomilo nás ani dvoubrankové vedení soupeře v 16.minutě. Srdcem vybojovaný zápas. Duši tam nechal celý tým. Mimořádný výkon všech

Příští utkání hrajeme v neděli 16.4. od 17:00 hod, na domácím hřišti proti SK ĎÁBLICE

soupis nejdůležitějších momentů utkání:

• 2´“nasraný (po bezohledném souboji) Baláž vyveze míč středem, rozdá přihrávku naběhnutému Vernerovi, který pálí na branku, ale je nám odmáváno ofsajdové postavení
  • 6´ třikrát v krátkém sledu za sebou zahráváme rohový kop, který Pragovka umí a je velmi nebezpečná. Pokaždé jsme v soubojích pozorní a situace ubráníme
  • 9´Šamša se prosazuje jeden proti jednomu a přízemním centrem hledá naběhnuté spoluhráče. Golman Kratochvíl však míč v malém vápně chytá
  • 11´změna stavu utkání 0:1 závar okolo a v našem vápně. Jeden ze soubojů končí srážkou s hlavou našeho hráče Lexy, který leží ve vápně, ale rozhodčí nechá pokračovat ve hře. Okolo ležícího Lexy i mimo něj vedeme ve vápně boj o míč, nedokážeme jej odkopnout a soupeř Fentonem střílí z vápna umístěnou střelu. Naše reklamace pro nepřerušení hry jsou bez úspěchu. Branka platí.
  • 15´Lexa zahrává ze strany trestný kop na zadní tyč, kam nabíhá Cicala. Míč mu na terénu odskočil a zakončuje tak velmi nepřesně
  • 17´změna stavu utkání 0:2 hosté zahrávají rohový kop, Šamša neuhlídá protihráče Dohnala, který posílá míč hlavou do protipohybu Hájka
  • ani dvoubrankové vedení soupeře nás nezlomí. Bez výčitek a pouze se slovy podpory tým táhne za jeden provaz. Odpověď je blesková a samotným chybujícím Šamšou
  • 19´změna stavu utkání 1:2 Lexa posílá centr do vápna, kam nabíhá Šamša a krásnou hlavičkou z velké dálky posílá míč k tyči. Kratochvíl se za míčem jen ohlédne
  • 22´Baláž fauluje ve skluzu před vápnem a soupeř zahrává nebezpečný trestný kop v ideální pozici na 20 m od branky. Míč však letí nad břevno Hájkovy branky
  • 25´Koryta vybojuje míč tělem na dotírajícím soupeři pro Vernera, který si míč přirazí prsama a řítí se po lajně, odkud centrem do kapsy za obranu hledá naběhnutého Šamšu. Bohužel ten na míč nedosáhne
  • 27´soupeř se dostane na míč v našem vápně, který se kroutil v rotaci za naší obrany. Vyběhnutý Hájek gólovou střelu skvělým zákrokem vyráží
  • 45´na trestný kop, ze strany zahrávaný Lexou zabíhá Cicala a míč v nadějné pozici netrefuje ideálně

O poločase není motivační proslov snad ani potřeba, ale musí být, abychom nehledali chybu u rozhodčího, abychom byli pozorní a důslední, abychom se nebáli hrát… Hráči již v prvním poločase ukázali, že jsou připraveni tam nechat vše

• 46´rohový kop hostů nám prolétne malým vápnem a opět si oddechneme po skvěle sehrané standardní situaci
  • 49´První rohový kop odvracíme opět na roh. Druhý rohový kop hostů, po kterém jde míč do zámezí a rozhodčí signalizuje odkop od branky. Fair play gesto našich hráčů = přiznaná teč a již třetí kopaný rohový kop, který odvracíme definitivně do bezpečí. Gesto nám soupeř vrací po konci hrací doby. Tak má vypadat souboj o body! Vždy fér.
  • 53´změna stavu utkání 2:2 Lexa centruje do vápna Koryta netrefuje míč, Šamša vrací zpět a Lexa překládá opětovně do malého vápna, kde dílo dokoná Pour
  • 54´zahráváme rohový kop, z kterého nám obrana hostí nedovolí zakončit
  • 56´nebezpečný centr do vápna, protečovaná hlavička a Hájek vytasil zázračný zákrok a nedovolil míči v cestě do sítě
  • 61´obrovský tlak okolo vápna. Pour centrem na zadní tyči hledá Beera, ten si v akrobatickém vzdušném zákroku stahuje míč pro sebe, vracíme zpět do vápna, odraz, zisk míče za vápnem a Baláž střelou z 35 m orazítkuje tyč! Odražený míč se štěstím pro hosty nekončí u dvou dobře připravených dobíhajících spoluhráčů, ale odrazí se od padajícího Kratochvíla přímo před něj.
  • 76´ vhazujeme aut, po kterém se dostane k zakončení Pour, ale jen doprostřed branky
  • 78´nebezpečný rohový kop hostů, opět dokážeme pokrýt
  • 80´změna stavu utkání 3:2 Koryta podstoupí souboj, po němž zůstane ležet na zemi protihráč. Rozhodčí nechá ve stylu řízení) pokračovat ve hře (i když tentokrát se hráč drží za nohu) posuneme míč na Vernera, který pálí křížnou přízemní střelu. Tu Kratochvíl jen vyráží a opět jsme ve vápně připraveni ve dvou hráčích. Koryta nechamtí a nechá lépe postavenému Šamšovi, který posílá míč do sítě!
  • 83 závar před naším vápnem, který končí střelou mimo tyče Hájkovy branky. Soupeř v duchu fair play přiznává teč a tak mění rozhodnutí rozhodčího z rohu na odkop od branky.
  • v závěru se Pragovka snaží dlouhými nákopy dostat se do vápna a do zakončení, ale tato hra nevede k ničemu, co by ohrozilo naší branku. Kromě úmyslného šlápnutí na Vernera v závěru zápasu je zápas veden důrazně, ale fér a my se radujeme i po šestiminutovém nastavení z výhry

Těžký a houževnatý soupeř, před kterým jsme se tentokrát nesklonili a dokázali s ním uhrát skvělou partii. Odměněni jsme i za naší aktivitu a vstřelené 3 branky, kterými jsme otočili utkání ve svůj prospěch a dosáhli opojného euforického pozápasového stavu. Odměna za dosavadní práci se vrací…

střídání
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty
20´1:2 ŠAMŠA Jan
53´2:2 POUR Lukáš
80´3:2 ŠAMŠA Jan
KORYTA Matyáš 46´L.Pour (★★★★) za D. Vinař
85´O. Akchurin(★★★½) za M. Koryta
85´M. Pavlovský(★★★½) za V. Beer
95´M. Štěpán (nehodnocen) za P. Lexa
91´L. Pour karta
93´F. Baláž karta
95´O. Akchurin karta