Odpracovaný odpustek

DP „A“ – KOLOVRATY „B“ 3:0 (0:0)

Měli-li jsme něco udělat jako odpověď na náš výkon v Hrdlořezech, tak jsme to udělali. Už tréninkem to začalo a zápas dal finální podobu odpustku. Více o zápase – vstup „celý článek“

Do zápasu nemohou nastoupit 2 červení karetní hříšníci (Baláž a Svěrák), dále nám nastoupil do stavu zraněných Lexa, takže těžká rána do sestavy. Vrací se však po zápasovém zranění Cicala a Žárský a do kádru A týmu se přesunuli dva mladíci Bydžovský a Záhorský. Navíc se vrátil z pracovních povinností Koryta. Tím jsme opět měli plnou a silnou lavici!

Příští zápas hrajeme v neděli 27.10. od 14:30 hod, kdy zajíždíme na hřiště FC JIŽNÍ MĚSTO HÁJE, kde nás čeká jejich rezervní tým

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 2´po faulu na pronikajícího Tomáška zahráváme Pourem trestný kop. K zakončení na branku to však nevede
  • 3´Tomášek nevypouští dorážení soupeře a doslova míč u rohového praporku obskočením ukradne. Obránce na poslední chvíli zatahuje za ruční brzdy a před vstupem do vápna ukopne míč na roh. Ani tato standardní situace nekončí střelou mezi tyče
  • 6´trestnýb kop zahrává Šťastný do vápna, míč vypadne ze souboje mimo vápno a Fiala je v postavení vysavače míčů a pálí na branku. Jeho pokus je nepřesný a jde daleko mimo „zařízení“
  • 8´naše kombinační akce je zastavena opět jen za cenu rohu. Ten zahráváme do vápna, míč vypadne k Tomáškovi a ten pálí na branku. Míč obrana hostů zablokuje a pokračujeme roztažením hry do strany na Tomáška, na jehož centr do malého vápna nabíhá Koryta. Tomu je pískán útočný faul
  • 12´po faulu na pronikajícího Cicala zahráváme trestný kop. Pourův centr však nenajde nikoho k zakončení
  • 16´krásná jednoduchá akce, kdy za zády kolovratské obrany zabíhá Cicala, ale vzrušení je zbytečné. Rozhodčí mu odmával ofsajd
  • 18´první ohrožení hostů, zahrávají rohový kop, ale ten naše obrana zvládne
  • 25´Cicala rychle rozehraje trestný kop na Poura, ten roztáhne hru na Tomáška, který po zatažení k lajně posílá centr do malého vápna. Nikým nehlídaný si po akci, kterou si sám rozjel dobíhá na dorážku, ale ve 100 % šanci netrefuje branku
  • 26´Verner krásným centrem hledá Velíška jehož placírkou lehce trefený volej jen těsně mine hostující branku
  • 39´Koryta po navedení pálí na branku, míč po teči obránce jen těsně mine branku
  • 42´další Korytův pokus z úhlu golman vyráží na roh. V obou případech z rohového kopu nevytěžíme ani zakončení
  • 44´Cicala si naběhne na centr a hlavičkou jen těsně mine branku

O poločase přichází kromě rozboru jasný signál. nepolevit a naopak ve výkonu gradovat. A stalo se tak!

• 46´Pour s Fialou vyjedou v kombinaci až k vápnu, filtrují k Cicalovi, který přetaví nepovedenou přihrávku v geniální, pro kterou si doběhne Štastný a po zpětné kličce pálí nad branku
  • 47´Tomášek přebírá na rychlost míč a zbavuje se obránce. Vyběhnutý brankář jen se štěstím likviduje jeho střelu z rohu malého vápna
  • 49´změna stavu utkání 1:0 Koryta vybojuje míč na obránci, posune na Tomáška, ten do vápna na Cicalu, který na penaltě zády k brance posune na velké vápno Pourovi, jehož střela míří do horního rohu branky
  • 50´jsme důrazní a „žereme trávu“. Napadáním získáme míč, centr do vápna Koryta zakončuje hlavou, ale míč se vyhlavičkuje obránce k Vernerovi, jehož přihrávka na zadní tyč nenajde cíl. Byla vysoká a Cicala na dorážku nedosáhne
  • 52´změna stavu utkání Koryta si na obránci pokryje míč a ve vápně pálí na branku. Obránce šlapákem dojede našeho hráče a rozhodčí ukazuje na odkop od branky. Pomezní rozhodčí si však volá hlavního a slovem mu signalizuje, že šlo o nedovolené dojetí. Kopeme penaltu. K překvapení všech si bere míč Šťastný a s naprostým klidem uklízí míč do sítě.
  • 58´Pour zahrává rohový kop, který protečuje Cicala, ale jen do zámezí
  • 60´Tomášek uniká po křídle, krásný centr do kapsy za obranu, Koryta je při dorážce zezadu stažen a rozhodčí nekompromisně píská pokutový kop. Ten si bere na starosti Cicala a bohužel golman Vávra míč nohama vyráží.
  • 63´ centr do vápna chytá s jistotou Hájek
  • 64´dlouhý pas do vápna, kde podstoupíme hlavičkový souboj. Míč se odrazí na branku a Hájek musí odcouvat a míč chytat do rukavic
  • 72´zahráváme trestný kop, hlavičkový souboj, míč opět zachytíme Šťastným, který pálí na branku. Tečovaný míč obráncem vyletí nad hlavami až ke zcela volnému Tomáškovi, který zakončuje z voleje. Bohužel jeho nekompromisní dělo končí nad břevnem. Úplně jsem nepochopil, proč si nezpracoval míč a pohodlně neuklidil míč k tyči…
  • 84´Žárský centrovaným rohlíkem hledá naběhnutého Vinaře. Centr se mu nepovede a míč pohodlně chytá golman hostí
  • 85´po faulu na Neuberga zahráváme Vinařem trestný kop, na který nabíhá Záhorský a využije podběhnutí obrany a zakončuje z voleje. Míč těsně mine kolovratsku branku
  • 87´Verner získá míč vyjede a rozdá do strany na Tomáška. Jweho střeledký pokus golman Vávra vyráží
  • 89´změna stavu utkání 3:0 rohový kop sehrajeme nakrátko Vinařem na Poura, po dostoupení obráncem si míč vymění a Vinař posílá krásný centr na zadní tyč, kde si jej obránce lehkou tečí posílá do sítě
  • 90´Pour nádhernou přihrávkou do kapsy za obranu najde naběhnutého Vinaře, který ale z 10 m trefuje břevno. Následuje dorážka, který chytá golman a druhou drážku mu chytá obránce na brankové čáře
  • 90+2´trestný kop Vinaře, který jen prolétne nad hlavami do zámezí, končí utkání

Důležitá výhra se „sousedem“ v tabulce a důležité 3 korálky…

střídání, branky, karty
49´na 1:0 L. Pour
52´na 1:0 J. Šťastný (penalta)
89 na 3:0 D. Vinař
František FIALA57´ J. Záhorský (★★★) za M. Rakušan
69´ D. Vinař (★★★½) za M. Velíšek
69´ J. Žárský (★★) za M. Koryta
75´ J. Bydžovský (★★★) za za M. Cicala
63´J. Záhorský karta