Velmi těžký zápas jsme zvládli

TJ SATALICE – DP „A“ 1:4 (1:2)

To, co jsme očekávali, nastalo. Velmi kvalitní soupeř směrem dopředu. Ale soupeř k tomu přidal i vysokou agresivitu, kterou jsme významně neutralizovali rychlou a přesnou fotbalovou kombinací. I tak jsme se soupeřem sváděli mnoho silových soubojů a tentokrát jsme je zvládli skvěle. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští zápas (dohrávku odloženého zápasu) hrajeme již tuto středu 2.10. od 19:00 hod, kdy zajíždíme na hřiště ČECHIE UHŘÍNĚVES

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´ Žárský u rohu velkého vápna kombinuje s Pourem, který profiltruje mezi obránci na Lexu. Při pokusu domácího hráče o odkop trefí Lexu a zraky všech zacílí na rozhodčího, který zcela rezolutně odmítá odpískat pokutový kop. Nasazuje tím od úvodu přísný avšak předvídatelný a čitelný metr pouštění hry až na samou „hranici“
  • 3´satalický Řežábek se nám dostane za záda obrany a pod tlakem dostupujícího našeho obránce lobuje vysoko postaveného Grůšu. Míč ale netrefuje ideálně a posílá jej daleko mimo konstrukci branky
  • 4´filtrem uvolňujeme Žárského, který však na míč nedosáhne a vyběhnutý golman naší akci končí
  • 5´kvalitní hrou si vytváříme na soupeři tlak a z něj plyne první rohový kop. Svěrákův centr zastavuje obrana na první tyči
  • 7´další krásný Svěrákův rohový kop, líže na přední tyči Verner a na zadní tyči zakončuje Žárský, ale soupeř jeho gólovou střelu vykopne z brankové čáry
  • 11´změna stavu utkání 0:1 Tomášek v úniku zpětnou přihrávkou posune na Svěráka. Ten po navedení na vápno pálí utaženou střelu k tyči, kterou golman Říha nevytěsní mimo tři tyče, ale míč mu vypadne nad rukou do sítě
  • radost netrvá dlouho
  • 13´změna stavu utkání 1:1 Svěrák volí špatné řešení a namísto jednoduché zpětné přihrávky na Lexu posílá míč na kopačky hostů, jmenovitě Řežábka a ten z dálky lobuje vysoko postaveného Grůšu.
  • 16´Vinař po Pourově přihrávce uniká po křídle a centrem najde hlavu Tomáška. Ten potvrzuje, že tato disciplína je u něj ještě v plenkách a míč posílá v dobré pozici mimo tyče satalické branky
  • 18´domácí zahrávají rohový kop a hlavičkou orazítkují tyč naší branky. Následuje odkop na Poura, který se uvolní na protihráči a ukáže obránci záda. Ten jej stáhne rukama k zemi. Neudělení žluté karty je k nepochopení
  • 19´Vinař kombinuje se Žárským, který uvolňuje Tomáška na vápně. Adam si obhodí obránce a pálí střelu, kterou likviduje domácí golman
  • 21´“neubránitelný“ Řežábek podstupuje běžecký s Balážem a i přes souboj tělo na tělo se dostane až do vápna z úhlu pálí do tyče Grůšovy branky.
  • 22´změna stavu utkání 1:2 Tomášek jde v tandemu až k vápnu. Tam Adam uvolňuje Svěráka, který na sebe váže dva obránce, zpětnou kličkou se jich zbaví a opětuje přihrávku Tomáškovi, který pálí nekompromisní střelu k tyči
  • 24´naše chybné vystoupení obrany, která byla následně v podčíslení a Grůša tváří v tvář satalickému hráči skvělým zákrokem chytá!
  • 27´zahráváme rohový kop na krátko, Pourův centr domácí odvrací a zahajují brejk, který končí až u našeho vápna, kde Verner nepropustí útočníka k zakončení. I tak by ale branka neplatila, protože výhodné postavení soupeř bylo získáno nedovoleným způsobem, ofsajdovým postavením
  • 35´domácí jdou ve třech proti dvěma a Grůša podruhé čaruje a skvělým zákrokem plní svůj malý úkol, kdy po hloupé úvodní brance již odmítá pustit jakýkoliv míč za svá záda.
  • 36´Žárský křížným pasem najde Vinaře, který si po zpracování a krátké přípravné přihrávce najde centrem hlavu Tomáška naběhnutého do vápna. Bojím, bojím je styl a řeč Adamova těla při nastavení na zakončení hlavou. A i tak to dopadne a hlava je slabá a nepřesná
  • 38´Svěrák filtruje dva stopery v prospěch zaběhnutého Poura, ale ten v obrovské šanci soupeře netrestá. Golman Říha jeho střelecký pokus vyráží skvělým zákrokem na roh. Z něj nic nevytěžíme

Největší průvan okolo vápna nám dělá Řežábek, který však trestal naštěstí jen jednou. Naproti tomu my jsme dokázali proměnit o jednu branku více a odcházíme do šaten s náskokem. Nesmíme však polevit a jednoduchou a účelnou hrou nedat prostoru soupeři k držení míče, protože jak jsme již psal, jejich útočná síla je velká…

• 46´čehož jsme nechtěli dopustit, stalo se. Verner padá sám při krytí zpětným pohybem nabíhajícího Řežábka. Ten tak vstupuje do vápna osamocený a křižující Baláž ho nutí střílet z úhlu. Grůše reflexivním zákrokem vykopává míč nad břevno své branky
  • 52´zahráváme Pourem trestný kop do vápna. Nabíhajícího Baláže srazí obránce (bez míče) k zemi, ale rozhodčí ani toto neposoudí jako nedovolené a tak se penalta nepíská!
  • 58´změna stavu utkání 1:3 naše odpověď je fotbalová. Trestný kop zahrávaný Vinařem křížným centrem lízne zatím neznámý (soupeř nebo někdo z nás se přihlásí o asistenci?) hráč a na zadní tyči si zabíhá Žárský a hlavičkou posílá míč do sítě!
  • 61´Fiala s Vernerem ubrání na hranici vápna krásnou kombinační akci soupeře.
  • 62´Řežábek se uvolní tentokrát na Balážovi a lehkým nadhozením si umete cestu po křídle. Centr do vápna, přihrávka zpět na vápno, ale zakončení nepouští Vernerova ruka. Naštěstí je u těla a rozhodčí nechá správně pokračovat ve hře.
  • 64´po faulu na Poura reaguje satalický Bíško prudkým strčením rukama na našeho hráče a říká si o červenou kartu. Tento okamžik je impulsem pro rozhodčího tasit první kartu v zápase. Možná v duchu ponechání tvrdší hry trestá domácího hráče jen žlutou kartou, ale podrážděný hráč si říkal o červenou
  • 68´nevinná akce uprostřed hřiště nastartuje gólovou akci domácích. Rozhodčí ponechá bez povšimnutí, že při našem výjezdu obránce domácích zastaví míč rukou a rozvine protiakci. Na jejím konci je vstup do vápna a střela z úhlu, kterou fantastickým zákrokem vytěsňuje Grůša na roh. Po jeho zahrání hrozí domácí zakončením. Opět je tu superman Baláž, který dvěma „hokejovými“ skoky zabraňuje soupeři k zakončení! Třetí střelu pak v obětavém zákroku doplní Verner
  • 74´centr a na malém vápně hlavičkuje osamocený satalický hráč Vočadlo. Jeho hlavička je tak nepovedená, že z malého vápna lobuje břevno naší branky. Ufff…
  • 75´rohový kop a úder hlavou líže tyč Grůšovy branky, naštěstí z vnější strany
  • 77´změna stavu utkání 1:4 Fiala vyveze míč středem, před dostupujícím satalickým hráčem posune včas a bez souboje na Poura a ten navede míč až k vápnu, kde pokračuje v kombinaci až k lajně. Následný Lexův centr je jako z fotbalové učebnice a Žárský dopíše odstavec, jak z takového centru dát gól z voleje.
  • Fotbalová paráda nás dostává do klidného vedení. Kdo by ale očekával odevzdání se a absenci jakékoliv vůle po dalším boji, tak by se mýlil. Soupeř kouše až do konce. Ale my jej díky dominanci na míči nedovolíme jen to, že nás v soubojích tělo na tělo dojíždějí více než důrazně.
  • 85´Neuberg po obhození soupeře uniká z vlastní poloviny a veze za sebou na zádech jen obránce, který mu nestačí. U vápna posune na Poura, který však nezamíří přesně a střela se vytočí mimo tyče
  • 87´Fiala po dvou otočkách na středu hřiště, kterými se dostal přes protihráče, vysune do strany na Velíška. Ten následně ze strany vstupuje do vápna a posílá sice umístěnou, ale ne příliš prudkou střelu, se kterou satalický golman Říha nemá žádný problém zalepit

Dokázali jsme získat důležité body s velmi silným soupeřem a potěšující je jakým způsobem.

střídání, branky, karty
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty4
11´na 0:1 D. Svěrák
22´na 1:2 A. Tomášek
58´na 1:3 J. Žárský
77´na 1:4 J. Žárský
Marek GRŮŠA 78´ M. Velíšek (★★★½) za D. Vinař
79´ J. Šťastný (★★★★) za D. Vinař
82´ M. Cicala (★★★½) za D. Svěrák