Na úvodní šok přišla okamžitá reakce

DP „A“ – JIŽNÍ MĚSTO CHODOV 6:2 (3:1)

Tak když už si vytvořit hendicap (čti hendikep), tak pořádný… Desátá minuta a prohráváš 0:2, to nechceš! Reakce ale přišla okamžitě. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští zápas hrajeme v neděli 29.9. od 17:00 hod, kdy zajíždíme na hřiště SK SATALICE

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´ Verner najde krásnou přihrávkou Žárského, který vstupuje ze strany do vápna a hledá na penaltě zakončujícího Šamšu. Ten je zezadu faulován, ale penalta se nepíská. Rozhodčí mává předchozí nedovolené ofsajdové postavení
  • 5´Pour filtruje obranu hostů, Vinař vstupuje osamocený do vápna, ale opět nám gólová akce zastavena praporkem pomezního
  • 7´změna stavu utkání 0:1 Tomášek ve výjezdu zbytečnou ztrátou daruje míč Čížkovi, který volí nečekané řešení a skoro z poloviny hřiště nachytá dlouhým lobem vysoko postavené Hájka. Míč zapadne do sítě a nejen pro diváky je to šok
  • 9´zmena stavu utkání 0:2 za naši obranu nám zabíhá rychlonohý Diviš, který tváří v tvář Hájkovi posílá míč do sítě. Špatně postavený rozhodčí však půlmetrové postavení chodovského hráče nevidí a tak tu je doslova rána kladivem na hlavy našich hráčů v podobě uznané neregulérní branky
  • Náš tým však reaguje bleskově a odmítá jakékoliv poraženecké myšlenky
  • 10´změna stavu utkání 1:2 Tomášek přebírá křížnou přihrávku a vstupuje od rohového praporku do vápna, kde zpětnou přihrávkou vyzve Neuberga k zakončení. „Šablona“ vyjde dokonale a Vojta svým gólem na zadní tyči zavelí k obratu
  • Prosím vrchního statistika či jeho pomocníky, aby mě případně opravili. Je to první Vojtův mistrovský gól za Dolní Počernice
  • 11´Vinař, jak utržený z řetězu valí jednu akci za druhou a tentokrát se dostane až do vápna, kde pálí k tyči. Golman Filip Wagner míč vyráží na roh. Na centr Svěráka naskakuje na přední tyči Verner, ale opět je tu skvělý zákrok chodovského golmana. Další roh vypadne k Žárskému a už se zdá, že dílo svou střelou dokončí. Ale míč na brankové čáře ukopává hostující obránce
  • 13´Opět uniká Vinař po křídle, ale tentokrát je zastaven nedovoleným způsobem. Trestný kop zahrává sám faulovaný na zadní tyč a tam Verner zcela osamocený nedokáže zamířit mezi tři tyče!
  • 15´opět je tu rychlonohý Diviš, kterého zastavuje u rohového praporku Neuberg. Následný roh odvracíme
  • 16´změna stavu utkání 2:2 Baláž zahájí krásnou akci přihrávkou na Poura, který předfinální přihrávkou na Šamšu rozebere obranu hostů. Šami pak zpětnou přihrávkou předloží míč na zlatém podnosu pro Vinaře a ten s jistotou posílá míč do sítě!
  • 19´Fiala překvapivou otočkou se zbaví napadajících protihráčů a pošle Šamšovi skvělou přihrávku do samostatného nájezdu. Golman Wagner však jeho nájezd vyráží na roh… Na ten naskakuje Verner a hlavičkou protečuje do sítě. Bohužel jen do té boční…
  • 22´trestný kop hostů odvracíme mimo vápno, kde hosté pálí přízemní střelou těsně mimo Hájkovy tyče
  • 25´rohový kop zahrává Svěrák přetaženým centrem na Baláže, ale ten z voleje netrefuje branku…
  • 26´ změna stavu utkání 3:2 Vinař skvělým pohybem překříží hřiště a přebírá přihrávku u vápna, dále kombinuje s Neubergem, který posílá míč do vápna na zcela volného Poura a ten s klidem posílá míč do sítě a otáčíme tak úvodní handicap!
  • 27´Fiala ukradne míč soupeři a po ose Baláž – Svěrák se dostaneme opět do samostatného nájezdu Šamši. Bohužel opět střelecky selhal
  • 29´výjezd Baláže, který adresuje míč do běhu Tomáškovi. Přihrávka do vápna na Svěráka, ale skluzem mu obránce ukopne míč na roh. Ten však nezahráváme, protože pomezní rozhodčí Tomáškovi odmával ofsajdové postavení
  • 34´trestný kop hostů za vápnem orazítkuje tyč, od které jde míč do zámezí
  • 37´pro zranění musí odstoupit Šamša a na jeho místo nastupuje Rakušan
  • 41´Fiala po navedení na vápno pálí v záklonu vysoko do ochranné sítě
  • 43´hosté nám uniknou po křídle, zpětnou přihrávku, kterou podcení naše „nebránící“ středová řada nepřetaví v gól. Hájek míč vyráží na roh. Z něj pod tlakem hlavičkují těsně vedle naší branky

Asi není nutné psát, co jsme si říkali o poločase…

• 46´jako úvodní dějství skončilo, tak i začalo. Trestný kop ze strany však s jistotou chytá Hájek do rukavic
  • 48´lobem uvolníme Vinaře, který po vstupu do vápna nezacílí svou střelu do chodovské branky
  • 49´Tomášek se po kombinaci s Vinařem prosadí až do vápna, ale jeho zpětnou přihrávku obrana zachytí
  • 56´nepříjemná střela dá práci Hájkovi jí vyrazit na roh
  • 60´náš rohový kop zakončujeme na dvakrát, ale obrana hostů vyjde z obou soubojů vítězně
  • 64´Pour vstupuje ze strany di vápna a adresuje přihrávku pro Vinaře na přední tyč. Jeho gólové zakončení je však obráncem vytěsněno na roh. Pomezní rozhodčí opět chybuje a signalizuje odkop od branky. My se ale „pomstíme“ fotbalově
  • 66´ změna stavu utkání 4:2 Pour je faulován posledním hráčem před vápnem, hlavní rozhodčí (všechna fotbalová čest) ponechá výhodu pro Vinaře, který po vstupu do vápna posílá tvrdou střelu do horního rohu branky. Chtěl sice střílet jinam a míč mu sjel z nohy, ale na to se historie, když vsítil tak krásnou a důležitou branku!
  • 67´Tomášek dostane nádhernou přihrávku a la Toni Kroos a zdá se, že je po jeho vstupu do vápna hotovo. Nikoliv! Volí neúspěšnou střelu, kterou vyráží na roh chodovský golman. Trenéři to vidí jako chybu a hlasitě to dávají na vědomí, protože vedle sebe měl dva zcela volné spoluhráče, kteří by míč jen doklepli do branky! První roh na přední tyč odvrací hosté na další roh. I ten nevyužijeme
  • 70´po faulu na Poura zahráváme trestný kop ze strany na úrovni velkého vápna. Svěrák však netrefuje ani branku
  • 74´změna stavu utkání 5:2 krásná akce okolo vápna s „klidnou kopačkou“ Žárského s Pourem, který vyzve Svěráka ke vstupu do pokutového území, který zachová také chladnou hlavu a posílá míč do sítě.
  • Po této brance se soupeř zcela zlomil
  • 76´Pour se dostane s míčem do vápna, ale střela / přihrávka je mu soupeřem zablokována
  • 77´na trestný kop Poura zahraný přetaženým centrem nikdo hlavou nedosáhne, ale končí na tyči! Dobíhající Rakušan je blízko dorážce, ale míče se více lekl, než aby to vypadalo jako zakončení.
  • 79´Zinedine Zidane se uvolní, pardon Neuber se uvolní „zidanovkou“ a kombinuje se Svěrákem, ten posune na Cicalu, který sám vstupuje do vápna a… Ne netrefuje branku. I tak by branka pro ofsajdové postavení neplatila
  • 87´po faulu zahrávají hosté trestný kop do vápna, kam zabíhá útočník a prostřeluje Hájka v brance. Pomezní rozhodčí však mává ofsajd a tak branka neplatí
  • 89´změna stavu utkání 6:2 Cicala uniká po křídle, zpětná přihrávka pro Vycpálka, který může pálit, ale nezištnou přihrávkou posune na vedle sebe zcela volného Svěráka a ten po vstupu do vápna dává výsledku finální podobu

Po zápase musíme být spokojení. Logicky ne však se vším… Pozitivní je, že jsme opět začali střílet branky a těmi jsme soupeře nakonec přehráli a vynulovali jsme i ten nepříjemný handicap.

DP „A“ – JIŽNÍ MĚSTO CHODOV 6:2 (3:2)

střídání, branky, karty
GólyNejlepší hráčStřídáníKarty4
10´na 1:2 V. Neuberg
16´na 2:2 D. Vinař
26´na 3:2 L. Pour
66´na 4:2 D. Vinař
74´na 5:2 D. Svěrák
89´na 6:2 D. Svěrák
Daniel VINAŘ37´ M. Rakušan (★★★) za J. Šamša
69´ J. Vycpálek (★★★½) za D. Vinař
78´ M. Cicala (★★★) za A. Tomášek
78´ M. Velíšek (★★★) za F. Fiala