Sůl, která nám chyběla

AVIA ČAKOVICE – DP „A“ 1:5 (1:40)

Mohli jsme se tolikrát plácat po ramenou z předvedené hry, ale když vám chybí sůl, rozuměj góly, pak nejsou body a radost. Tentokrát se to vše snoubilo. Ale měli jsme několik hluchých pasáží, ve které jsme byli pod tlakem a měli jsme opět špatnou kontrolu míče. Naštěstí jsme se po velmi špatné druholopoločasové patnáctiminutovce vrátili do hry. Více o zápase – vstup „celý článek“

Příští přípravný zápas sehrajeme v neděli 28.7. od 18:30 hod, kdy na domácím hřišti hostíme tým ABC BRANÍK

soupis nejdůležitějších momentů utkání

• 1´Svěrák napadáním u vápna soupeře získá míč a po krátkém navedení na střed pálí na branku. Střela míří jen doprostřed branky
  • 2´Šamša se v kombinaci s Vycpálkem uvolňuje na třech obráncích, ale střela pod tlakem obránců míří těsně mimo tyče
  • 6´Pour filtruje obranu ve prospěch nabíhajícího Velíška, který hledá zpětnou přihrávkou Vycpálka. Ten je v zakončení a pod tlakem obránce nepřesný
  • 8´ozývají se i domácí a to rohovým kopem, který na dvakrát chytá Grůša
  • 10´Vycpálek ztrácí při rozvíjení akce míč a hosté málem trestají. Naštěstí jejich akci ubráníme za cenu ukopnutím na roh. Ten už s jistotou pokryjeme
  • 15´Svěrák uvolňuje rozeběhnutého Šamu, jeho centr obrana do vápna nepustí, ale jen za cenu rohu. Ten zahráváme nakrátko a Svěrák po navedení míče na roh vápna pálí velmi nepřesnou křížnou střelu
  • 19´změna stavu utkání 0:1 akci zahajuje Grůša a rozehraje na Vernera, který protečuje na Šamšu, jenž se uvolní a uniká po křídle. Přihrávka na penaltu, kde zakončuje Vycpálek… Tomu se střelecký pokus sice vůbec nepovede, ale jeho nepovedený střelecký pokus je přetaven v geniální přihrávku na zadní tyč, kde s velký přehledem zakončuje Velíšek a přehazuje přes nohy skokem vyběhnutého golmana
  • 21´střela z dálky a Grůša vyrábí zbytečný roh. Ten opět dokážeme ubránit
  • 28´Cicala kombinuje s Velíškem, který ze strany vstupuje do vápna. Finální přihrávku ale kazí a míč jde jen do ochranné sítě za brankou
  • 30´změna stavu utkání 0:2 Robin filtruje čakovickou obranu, kam zabíhá Pour a jde sám na brankáře, kterého ve vápně prostřeluje.
  • 33´Svěrák kombinuje s Velíškem, ale obrana naší akci ve vápně ukončí odkopnutím na roh. Ten zahráváme skvěle do malého vápna, ale naši hráči jsou vždy o krok zpět a tak míč jen prolétne malým vápnem
  • 35´kombunujeme přes šíři hřiště, Pour skvěle filtruje obranu, Šamša už jen nabíhá po křídle a hledá spoluhráče ve vápně. Bohužel jeho centr jde je do ochranné sítě za brankou
  • 40´změna stavu utkání 0:3 Pour najde skulinu mezi obranou a Svěrák tak přebírá míč zpracováním do vápna. Ustojí dva souboje tělem a hladový po brance obránce k míči nepustí a zakončuje střelou k tyči
  • 41´ změna stavu utkání 0:4 kombinujeme okolo vápna, kdy na konci pálí Pour na branku. Čakovický golman míč s námahou jen vyrazí a Svěrák nesyt brankami si pro míč doběhne a doklepává do opuštěné branky
  • 43´po sérii krásných přihrávek dostane i Pour jednu takovou, ale ve střeleckém pokusu je ubráněn tělem a míč jde těsně mimo tyče čakovické svatyně
  • 45´změna stavu utkání 1:4 chybujeme v odkrytí obrany, kdy nám zabíhají za obranu a tváří v tvář Grůšovi akci proměňují v branku

Dobrý úvodní poločas! To co nám chybělo, branky…, to jsme splnili měrou vrchovatou a tak si tým zaslouží pochvalu. V druhém poločase jsme v střídali hokejově z důvodu nuceného střídání vykázáním Koryty rozhodčím a odstoupivšího Cicalu zastoupil Velíšek

• 48´čakovický dalekonosný pokus z 30 m končí na břevně, na odraz reaguje nejrychleji domácí hráč, ale toho skvělým obranným zákrokem zastavuje Baláž
  • 52´ po doslova katastrofální desetiminutovce těží domácí naštěstí jen rohovým kopem, který ubráníme. Další desetiminutovka jsme velmi nepřesní a domácí jsou dominantní na míči. tuto fázi ukončuje občerstvení v 65.minutě.
  • 73´hru jsme již srovnali, ale domácí mají velkou šanci ke korekci skóre. Dva rohové kopy musíme ubránit. Zejména ten druhý je nebezpečný, kdy Grůšu přehlavičkuje domácí hráč, ale míč jde naštěstí těsně nad břevno
  • 69´filtr za naší obranu, střela a Grůša se jen ohlédne… Ne, míč není v brance, končí na tyči
  • 73´změna stavu utkání 1:5 Šamšou a Robinem kombinujeme na rohu vápna, míč procedíme k Vycpálkovi, který asistuje Robinovi a ten bodlem z 10 m posílá míč za háčky
  • 76´Šamša uniká po křídle, ale ve finální fázi si šlápne na míč. Tím si ale vytvoří na obránci prostor a touto „kličkou“ se na něm uvolní. Zpětná přihrávka na Svěráka a tomu je ochranná síť za brankou hodně nízká…
  • 78´Šamša jde osamocený ze strany do vápna. Namísto přihrávky na vedle sebe zcela volného Svěráka volí nepovedenou střelu na bližší tyč
  • 79´další z našich nájezdů ze strany až do vápna. Tentokrát v režii Svěráka. Jeho křížný přízemní střelecký pokus před dostoupivším obráncem jen těsně mine tyč domácí branky
  • 85´poslední dva rohy domácích. První zahrávají po naší chybě v rozehrávce. Odvracíme jej a ten druhý už definitivně ukopneme mimo vápno.

Ke spokojenosti máme daleko. Ale jak jsem psal, úvodní dějství se 4 brankami a konec konců i branka ve druhém poločase je to, co nám tolik chybělo. Důležité je, že jsme proměňovali a vytvářeli si mnoho šancí. „Hluchá“ místa a pasáže se budeme snažit minimalizovat!

Marek VELÍŠEK 46´ Daniel Vinař (★★½) za Marek Velíšek
46´ Matyáš Koryta (★½) za Jan Vycpálek jun.